SLUNETA držela s favoritem krok až do koncovky

V posledním kole základní části Kooperativa NBL čekal na SLUNETU soupeř z nejtěžších – Nymburk. Středočeši prahli po odvetě za porážku na severu Čech a chtěli k tomu využít domácích fanoušků.

A nezačali vůbec špatně, díky rychlému basketbalu a nekompromisnímu útočnému doskoku si domácí vypracovali rychlé vedení 18:10 a kouč Šotnar rychle sahal po time-outu. Pomohlo to, Pandy zpřesnily obranu a ukázaly, že umí také rychlé protiútoky a po šňůře 0:8 si pro změnu musel brát oddechový čas domácí lodivod (18:18). Po útočně laděné první desetiminutovce vedl Nymburk 30:24.

SLUNETA se v druhé čtvrtině vyrovnala Nymburským na doskoku pod oběma koši, domácí odskočili až košem s faulem Ondřeje Sehnala na poločasových 47:42.

V úvodu druhé půle se opakovala situace ze začátku zápasu, skvělý vstup domácích s hodně intenzivní obranou donutil ústecké hráče k několika ztrátám a Nymburk rychle vedl dvouciferným rozdílem 60:50. Pandy to ale nevzdaly a bojovaly, zpřesnily obranu a vrátily se do zápasu, po slepených trojkách Haiblíka a Nicholse bylo opět vyrovnáno. A když dostali pár minut oddechu ústečtí tahouni Nichols s Autreym, leckdo by si myslel, že si Nymburk urve nějaké to vedení, ale SLUNETA najednou vedla 67:69.

Úvod posledního dějství byl ještě vyrovnaný, ale domácím pomohly 2 trojky Sehnala k mírnému náskoku a v polovině čtvrté desetiminutovky si musel vzít oddechový čas opět Honza Šotnar, protože domácí vedli už o 5 bodů. I tentokrát se to SLUNETĚ podařilo snížit a po zisku a následném koši Ládi Pecky ztrácela SLUNETA už jen jeden bod 82:81.

Po oddechovém času trefuje nymburský Sehnal další těžkou trojku a uklidňuje své spoluhráče a domácí fanoušky. Přichází zlomový útok pro Ústí, v něm se dostaly Pandy do úzkých a nepodařilo se jim vsítit koš. Na druhé straně to na sebe vzal opět Sehnal, došel si pro faul a z čáry trestného hodu alespoň jednou šestkou vrací svému týmu pětibodové vedení. A když se nechytla trojka Ládi Pecky, ovládl Nymburk koncovku a připsal si další výhru, který ukončila vítěznou šňůru SLUNETY.

Pozitivní je určitě návrat Maisheho Daileyho, který v zápase zaznamenal 8 bodů a 4 doskoky.

Nyní čeká SLUNETA domácí utkání Alpe Adria Cupu proti Rytířům ze Slovenska.

ERA Basketball Nymburk – SLUNETA Ústí nad Labem 89:83 (30:24, 47:40, 67:69)
Body domácí:
Sehnal 29, Bohačík 20, Mathon, Kříž a Bell všichni po 8, Tůma 6, Kovář a Rylich po 5
Body hosté: Nichols 22, Pecka 18, Karlovský 12, Dailey 8, Rowan a Autrey po 6, Nábělek, Žikla a Haiblík všichni po 3, Johnson 2
Trojky: 23/9 – 30/7
Trestné hody: 25/16 – 36/28
Doskoky: 33 - 36
Osobní chyby: 27 - 21